Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Posnet Kullanımı

Posnet (Sanal POS) hizmetinin Yapı Kredi İnternet Bankacılığından kullanılması, firmaların kurumsal İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra ellerindeki kredi kartı bilgilerini kullanarak bu kartlardan tahsilat yapmalarına olanak verir. Firmalar ellerindeki kart bilgilerini kullanarak hemen tahsilat yapabilecekleri gibi, belirleyecekleri bir tarihte belirleyecekleri bir karttan tahsilat yapılması amacıyla talimat da girebilirler (Bkz: İleriye Yönelik İşlemler).

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Posnet ortamına giriş yapmak için, Kurumsal İnternet Bankacılığında Kart İşlemleri sayfasındaki Posnet - Sanal POS linkine tıklamanız yeterlidir. Bu linki göremiyorsanız şubenizle temasa geçebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Posnet sistemine yönlendirilen müşterilerimiz, üye işyeri no (mid) ve terminal no (tid) seçimlerini yaptıktan sonra Posnet Yönetici Ekranlarına hiçbir kullanıcı adı ve şifre kullanmaksızın giriş yaparlar. Bundan sonra ekranın sol tarafındaki menüleri kullanarak diledikleri Posnet işlemini gerçekleştirebilirler. Gerçekleştirebilecekleri işlemlerle ilgili bilgi almak için yine ekranın sol altında bulunan Yardım linkini kullanabilirler.

Yapi Kredi İnternet Bankacılığı üzerinden Posnet işlemleri yapabilmek için Üye İşyeri Servisimiz ile temasa geçmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından yönlendirilen müşterilerimiz Posnet Yönetici Ekranlarında sadece aşağıdaki işlemleri yapabilirler: